1. Zapisy są osobno dla Pań, osobno dla Panów. Czy kurs też będzie się odbywał osobno?

Oczywiście, że nie :) Zapisy są osobno, żeby łatwiej zbilansować ilość pań i panów, ale na zajęciach tańczy się w parach :)


2. Czy mogę przyjść na kurs bez partnera/partnerki?


Oczywiście! Po każym tańcu nastąpi zmiana par, więc taneczna połówka nie jest Ci potrzebna aby do nas dołączyć :)


3. Czy zmiany w parach są obowiązkowe?

Tak. Dobry tancerz powinien umieć tańczyć z każdym, a nie tylko z jedną wybraną osobą :) Zmiany w parach służą więc szybszej i lepszej nauce, a ich skutkiem ubocznym jest integracja i duuuużo uśmiechu :) Jeśli mimo wszystko nie czujecie się przekonani, to zapraszam na kursy do Skalski Dance School gdzie mamy grupy bez zmian w parach. Jeśli przy zapisach podacie hasło "BECZKODANCE" to 10% wpłaconej przez Was kwoty zostanie dołączone do pieniędzy Beczkodance'owych.


4. Czy na zajęciach obowiązuje strój sportowy?

Niekoniecznie :) Ubierz się tak, żeby było Ci wygodnie :) Dziewczyny! Wąskie spódnice wyglądają dobrze, ale w tańcu się nie sprawdzają :)


5. Czy muszę przebierać buty kiedy jest ładna pogoda?

Tak :) Tak :) Absolutnie, zdecydowanie TAK :) Nawet kiedy nie pada deszcz ani śnieg, na podeszwach nosimy pył i brud. Zabranie do plecaka tenisówek zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż umycie 200 - metrowej sali :)


6. Jakie buty należy przygotować?

Przede wszystkim z czystą podeszwą. Pamiętaj też, że lepiej ubrać buty, które mają już za sobą wiele kilometrów, ale są sprawdzone i wygodne niż piękne "nówki, nieśmigane", które obetrą Cię po 10 minutach. Może jest to oczywiste, ale na wszelki wypadek wolę napisać :) Osobiście polecam tenisówki za dwie dychy ;)


7. Czy do kursu można dołączyć w każdym momencie?

Tylko jeśli sa jeszcze wolne miejsca, a grupa nie jest zbyt zaawansowana. Po około 1,5 - 2 miesiącach osoby całkiem początkujące będą miały nikłe szanse na nadrobienie materiału. Można wtedy zdecydować się na lekcję indywidualną, aby nadrobić materiał z kursu i dołączyć do grupy.


8. Co to są wprawki?

Wprawki to nieobowiązkowe zajęcia, które odbywają się w soboty w godz. 18:00 - 20:00 w Skalski Dance School. Jest to okazja do tego aby poćwiczyć poznane kroki, bo przecież praktyka czyni mistrza :) Na wprawkach nie pokazujemy nowych kroków. Każdy ćwiczy taniec, do którego została akurat puszczona muzyka, albo robi co chce :) Na wprawkach zawsze będzie obecny instruktor, który może Wam udzielić wskazówek jeśli będziecie tego chcieli. Wystarczy podejść i poprosić :) Uwaga! Wprawki kosztują całe 5zł !!! :P


9. Czy tańce poznane na kursie przydadzą mi się na imprezie?

Oczywiście :) Poznasz kilka tańców użytkowych: 2na1, walczyka, bluesa, rock and rolla, poleczkę (czyli tak zwany "zestaw weselny" ;)) Nacisk kładziemy również na taniec towarzyski (m.in. walc angielski, cha cha jive), bo to on nauczy Was dobrej postawy i ładnego sposobu poruszania się w dowolnym tańcu.


10. Ile kosztuje uczestnictwo w zajęciach?

Są dwie możliwości: kupno karnetu na 5 lub 10 zajęć z rzędu w cenie odpowiednio 50 zł lub 80zł/osoba, albo wejścia na pojedyncze zajęcia w cenie 13 zł/osoba. Opłaty dokonuje się przed wejściem na zajęcia.


11. Na ile zajęć przewidziany jest karnet?

Karnet jest ważny do konkretnej daty i obejmuje 5 lub 10 kolejnych spotkań, nie licząc oczywiście świąt.


12. Co z moim karnetem jak nie będę mógł(a) przyjść na zajęcia?

Zapisując się na kurs akceptowałeś(aś) Regulamin kursu, który w pkt. 3 mówi: "Jeśli nie możecie być na jakichś zajęciach, to zapraszamy na jakąkolwiek inną grupę, aby tą nieobecność odrobić. Nieobecność można odrabiać na swoim, lub niższym poziomie zaawansowania. Opłata za niewykorzystane zajęcia nie będzie zwracana".


13. Czy na zajęciach są honorowane karty rabatowe np. Multisport lub OK System?

Nie, nie są. Dochód z zajęć przeznaczony jest na cele charytatywne (patrz zakładka "O nas"), więc nie prowadzimy żadnego systemu zniżek. Można zakupić jedynie karnety albo wejścia na pojedyncze zajęcia. Prosimy aby opłata za zajęcia była uiszczana gotówką. 


14. Gdzie i kiedy można wykupić karnet na zajęcia?

Karnety są do kupienia przed każdymi zajęciami. Oznacza to, że jeśli na przykład kurs rozpoczyna się 20 października o 17:00, to na zajęcia powinno się przyjść 15-30 minut wcześniej, aby wszyscy zdążyli kupić karnety, a zajęcia mogły się rozpocząć punktualnie.

 

15. Czy kurs jest przeznaczony tylko dla studentów?

Absolutnie nie :) Większość osób to faktycznie studenci, ale zapraszamy osoby w każdym wieku :)