Kurs powstał w 2005 roku z inicjatywy DDA Beczka. Od samego początku działaności związany jest z Kasią Skalską - początkowo była ona instruktorką wynajętą do prowadzenia zajęć, jednak bardzo szybko mocno zaangażowała się w działalność kursu i już od kolejnego sezonu była nie tylko osobą prowadzącą zajęcia, ale też organizatorką całego przedsięwzięcia :)  A jest się czym pochwalić :) Na początku działaności Beczkodance'u w zajęciach uczestniczyło około 20 osób, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu prowadzącej i samych uczestników, po 10 latach jest nas kilkadziesiąt razy więcej!!! :) A gdyby zsumować ilość uczestników ze wszystkich lat, to mogłoby powstać średniej wielkości taneczne miasto - Beczkodensowice Górne ;) Jedyną formą reklamy kursu są relacje zadowolonych uczestników i patrząc na to, jak mocno rozwija się kurs, jest to bardzo skuteczna reklama! :) I bardzo dobrze, bo im nas więcej tym weselej! :)

Oprócz fantastycznej atmosfery, ważne jest dla nas to, że poprzez taniec możemy wesprzeć osoby potrzebujące. Po odjęciu związanych z kursem kosztów, wszystkie pozostałe pieniądze przekazujemy grupie charytaytwnej Szpunt działającej w ramach dominikańskiej Beczki. Co roku wychodzimy więc finansowo "na zero" i dobrze nam z tym, bo nie o pieniądze nam chodzi, ale o taniec, radość i pomoc :)

Poziom umiejętności osób, które przychodzą na zajęcia jest bardzo zróżnicowany, zaczyna się od naprawdę całkowicie początkujących, a niektórzy wiernie chodzą na zajęcia nawet przez kilka lat :) Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i przekona się o tym, że taniec nie jest wcale trudny. Kasia zawsze twierdziła, że KAŻDY, ABSOLUTNIE KAŻDY może być dobrym tancerzem. Może nie każdy zostanie Mistrzem Polski, ale po Beczkodensie każdy może zostać MPI - Mistrzem Parkietu Imprezowego :) Wystarczy tylko trochę cierpliwości do własnych nóg, które na początku często nie chcą nas słuchać :)

Żeby zapisać się na zajęcia trzeba wejść na stronie w zakładkę Dołącz, wybrać swoją grupę i wypełnić formularz. Bardzo istotne jest również to, aby w zgłoszeniu zaznaczyć inne możliwe terminy, w których można uczestniczyć w kursie, gdyż pozwoli to lepiej zbilansować ilość uczestników na poszczególnych grupach.

Regulamin kursu jest dostępny tutaj. Przed kursem warto również przeczytać FAQ aby wszystko było jasne i przejrzyste :)

Bawcie się dobrze! :)